Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wyjazd do skansenu


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2465


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa "Zajączki" z Miejskiego Przedszkola nr 93 w Katowicach w pewien słoneczny dzień odwiedziła Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Do wycieczki przygotowaliśmy się z wykorzystaniem fiszek, szczegółowo został omówiony strój na wycieczkę, zasady zachowania na terenie skansenu i w autokarze. Podczas spaceru na bieżąco rysowane były fiszki z miejsc które aktualnie zwiedzaliśmy lub z wydarzenia które zainspirowało dzieci.
Park Etnograficzny do wspaniałe miejsce do poznawania dziedzictwa kulturowego Śląska, jego bogactwa i różnorodności. Dzieci poznały Marysię i Janka, pacynki które m.in. pokazały nam życie dzieci w dawnych czasach. Spanie w nogach łózka lub na skrzyni, jedzenie kaszy i obowiązek pilnowania kur lub gęsi wcale nie przypadł "Zajączkom" do gustu. Spodobały im się natomiast luźno biegające baranki, możliwość zabawy w berka i olbrzymi wiatrak. Wykonane w Skansenie fiszki wykorzystane zostały podczas najbliższych zajęć - cała wycieczka została omówiona i przypomniana. Dzieci wypowiadały sie na temat swoich wrażeń, opisywały sytuacje które szczególnie im się spodobały. Kolejnośc fiszek nie jest przypadkowa - odpowiada ona kolejności zwiedzania Skansenu, co pozwala również na kształcenie pojęć związanych z czasem. Fiszki będą wisiały w sali przez kilka dni, tak aby dzieci mogły wracac do wycieczki, inspirowane poszczególnymi rysunkami. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki  - SKANSEN

Opis zajęć z fiszkami - FISZKI

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się