Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mały Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2104


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Już po raz trzeci 17 katowickich przedszkoli przekroczyło bramy katowickiej Szkoły Policji, podążając za mundurem... i Franklinem. W tym roku to właśnie mały żółw był bohaterem książek czytanych przez słuchaczy Szkoły, w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci, słuchając z uwagą, miały możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantem w mundurze i dzięki temu mogły przełamać lęk przed osobą funkcjonariusza. Jest to jeden z celów, zaraz obok popularyzowania  czytania dzieciom, jaki przyświeca nam, jako organizatorom MDO. Pozytywne nastawienie do policjantów, brak oporów w bezpośrednim kontakcie i nawiązaniu rozmowy, pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. W trudnej sytuacji to właśnie osoba policjanta powinna się naszym dzieciom kojarzyć z udzieleniem pomocy.
Policjanci stanęli jak zwykle na wysokości zadania, bajki zostały zaprezentowane z fantazją, zdarzyły się również interpretacje własne i akompaniament gitarowy. Dzieci miały również możliwość zwiedzania terenu Szkoły, w której odbywały się normalne zajęcia dla słuchaczy. Zwiedzanie odbywało się w towarzystwie psa Sznupka, który węsząc odkrywał przed dziećmi zakamarki Szkoły. Dla dzieci zostało również przygotowane trudne zadanie - tworzenie tekstów z wykorzystaniem ilustracji. Wraz z nauczycielami przedszkolaki opisywały różne przygody Franklina w towarzystwie całkiem nietypowych postaci - Pszczółki Mai, smerfów, wieloryba, grzybkowego domku itp. Każda grupa fantastycznie wywiązała się ze swojego zadania i powstał ciekawy zbiór opowiadań "Franklin z...", który otrzyma każde uczestniczące w MDO przedszkole. 
Dzięki zaangażowaniu słuchaczy Mały Dzień Otwarty okazał się wspaniałą przygodą dla naszych wychowanków. W końcu, tak niewiele trzeba włożyć wysiłku, aby nasze dzieci z radością czerpały informacje z otaczającego świata, z chęcią podejmowały wysiłek intelektualny, a środowisko w którym żyją, było dla nich znane i bezpieczne. 

Spotkania w Szkole Policji stanowią podsumowanie działań przedszkoli, których liderzy aktywnie współpracują z koordynatorami Cała Polska czyta dzieciom, prowadzą zajęcia związane z kampanią i promują wśród rodziców i w środowisku wartość czytania. 
W tym roku nasze działania wsparła Fundacja ABC XXI, fundując plakaty, zakładki, informatory dotyczące czytania oraz wydawnictwo "Debit", fundując dla przedszkolaków gadżety związane z serią "Franklin".

Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!