Bocianie wydarzenia w grupie pięciolatków

Wydarzenie dodał(a) Karolina Krupa

W jednej z grup pięciolatkówmaj upłynął pod hasłem bociana. Wszystko to za sprawą święta, jakie obchodzone jest 31 maja, a mianowicie „Dnia Bociana Białego”. Co roku towarzyszą nam one w oczekiwaniu na piękną porę roku, jaką jest wiosna. Motyw ich przylotu jest aktualny od wielu lat. Jest to ptak, którego warto przybliżyć postać dzieciom w przedszkolu, chociażby ze względu na to, jaką pełni ważną funkcję w polskiej kulturze. W związku z tym dzieci z grupy IV miały okazję uczestniczyć w różnych „bocianich wydarzeniach”.
Pierwszą propozycją, podczas której zwrócona została uwaga pięciolatków na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, był konkurs plastyczny pn. „Bocian zwiastunem wiosny”. Dzieci i ich rodzice wykazali się niezwykłymi zdolnościami plastycznymi i manualnymi. Bociany zostały wykonane różnymi technikami, przy wykorzystaniu rozmaitych materiałów plastycznych, nawet tych naturalnych. Został on zakończony wystawą prac w szatni grupy IV. Drugim pomysłem zorganizowanym w grupie był „Dzień bociana białego”, podczas którego dzieci uczestniczyły w małym quizie wiedzy i zabawach o tematyce bocianiej. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą o życiu bociana. Doskonale wiedziały czym się żywi bocian, gdzie buduje gniazda oraz dlaczego bocian stoi na jednej nodze. Wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej „Bocian i żaby”, a także przysłuchiwały się audycjom radiowym, pn. Bocian na antenie Radia Smyk SM.
Bocianie atrakcje z pewnością powiększyły grono miłośników przyrody i bocianiego klekotu, a zabawy zachęciły do obchodów tego święta w przyszłym roku.

od Karolina Krupa

do Karolina Krupa