Pokaz tresury psów

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Ziętal
ponad 10 lat temu, wyświetleń 1914

„Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem!”

W kwietniu do naszego przedszkola w opolskim Wróblinie zawitali niecodzienni goście. Cztery psy rasy border collie razem ze swoim opiekunem zademonstrowały zgromadzonym w ogrodzie przedszkolnym dzieciom i rodzicom swoje umiejętności. Przedszkolaki z zachwytem obserwowały popisy zwierząt. Diwa, Laska, Dżami i Amigo biegały za krążkami, skacząc daleko i bardzo wysoko. Posłuszne i grzeczne, od razu reagowały na polecenia opiekuna. Oprócz łapania krążków  przeciągały także linę i wykonywały komendy typu : „leż”, „czołgaj się” czy „turlaj się”, potrafiły nawet wskoczyć na plecy opiekuna i tam się obracać. Najwięcej radości sprawiło dzieciom to, że mogły same rzucać psom krążek. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste. Opiekun piesków tłumaczył zebranej publiczności ile czasu zajmuje nauka i jak ona wygląda. To naprawdę ciężka i długa praca. Psy były bardzo wesołe i szczęśliwe, widać było, że zabawy z opiekunem i dziećmi sprawiają im wiele radości. Niecierpliwie czekały na swoją kolej, opiekun bowiem po kolei wywoływał psy do biegu po krążek. Po popisach umiejętności przyszła kolej na podziękowanie. Wszystkie pieski zostały przez dzieci dokładnie wygłaskane.  Potem jeszcze chwila wspólnej zabawy i kudłaci goście posłusznie wskoczyli do auta. Machaliśmy im jeszcze długo. Pieski były wspaniałe. Bardzo się cieszymy, że nas odwiedziły. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. A my zrozumieliśmy, że opieka nad zwierzęciem to nie jest takie proste zadanie. Potrzeba dużo odpowiedzialności, cierpliwości i miłości. Wiemy, że zwierzęta nie są zabawkami i zasługują na nasz szacunek. Mamy nadzieję, że wszyscy ludzie to rozumieją!

Nauczycielki i dzieci z grupy „Duszki”

Przedszkole Publiczne Nr 8 w Opolu - Wróblinie

od Katarzyna Ziętal