"Książka dla szpitala" w Niepublicznym Przedszkolu "Wesołe Tygryski"

Wydarzenie dodał(a) Aleksandra Litwicka
ponad 10 lat temu, wyświetleń 1988

KSIĄŻKA DLA SZPITALA- grudzień 2014-01-08
Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tygryski"

Już po raz kolejny w serduszkach przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Tygryski” w Krakowie zrodziła się chęć uczestnictwa w akcji charytatywnej „Książka dla szpitala”. Zanim akcja się rozpoczęła, dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się, jak istotne jest udzielanie pomocy innym ludziom, zwłaszcza chorym. W przedszkolnej szatni wspólnie z nauczycielką umieściły również plakat zachęcający całą społeczność przedszkolną do włączenia się w akcję.
Głównym celem uczestnictwa w niej było zarówno, wspieranie maluchów w chorobie i hospitalizacji, jak również uwrażliwienie naszych przedszkolaków na cierpienie innych ludzi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci oraz ich rodziców udało się zebrać nie tylko książeczki, ale także: zabawki, pluszowe przytulanki, gry, puzzle, artykuły papiernicze oraz plastyczne.
Dzięki hojności rodziców zebraliśmy:

• 28 książeczek
  • 20 pluszaków
  • 16 samochodzików
  • 5 bloków
  • 8 zeszytów
  • 11 bibuł
  • 7 kolorowanek
  • Ryzę kolorowego papieru
  • 11 paczki kredek
  • 3 paczki flamastrów
  • 2 paczki plasteliny
  • 2 gry dydaktyczne
  • 2 szablony do rysowania
  • 5 opakowań puzzli

Ponadto nasze przedszkolaki wykonały laurki dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika. Udało nam się z nich stworzyć książkę pozdrowień pt: „Od dzieci dla dzieci”. Zebrane dary pięknie zapakowaliśmy i przekazaliśmy na ręce Pani Aleksandry Rumińskiej. Cieszymy się, że nasz prezent, był miłą niespodzianką w tych trudnych chwilach pobytu dzieci w szpitalu. Tym samym mamy nadzieję, iż uczestnictwo w tej akcji pokazało naszym przedszkolakom, że często tak nie wiele potrzeba by pomóc innym.

Koordynator akcji

mgr Aleksandra Litwicka