Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Strażnik miejski w Przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Marzena Sitek ( komentarzy)
Dodane ponad 4 lat temu, wyświetleń 825

Wpis został sprawdzony przez moderatora

13.11.2013r. grupę dzieci 6-letnich w Publicznym Przedszkolu nr 6 Jastrzębiu Zdroju odwiedził Strażnik miejski. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw mogących wypływać z kontaktów z dorosłymi. Wprowadzeniem do tematu „Obcy w życiu dziecka” było zaprezentowanie w oparciu o ilustracje sytuacji, w których można spotkać osobę obcą. Podczas rozmowy ze Strażnikiem miejskim dzieci dowiedziały się, jak rozpoznać osobę obcą, co należy robić w sytuacji, gdy napotka na swej drodze „osobę niebezpieczną”. Przedszkolaki zapamiętały również, że nie należy ulegać pod żadnym pozorem propozycjom i namowom osób nieznajomych oraz miały okazję wykazać się znajomością numerów telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Strażnika Miejskiego w prezencie odblaskowe opaski i breloczki.
Mamy nadzieje, że dzięki zajęciu ze strażnikiem każdy 6-latek będzie wiedział, jak należy zachować się w przypadku kontaktu z obcymi.