II SPARTAKIADA PRZEDSZKOLNA

Wpis dodał(a) Justyna Sokulska

Dnia 27 kwietnia w SP nr 117 w Krakowie odbyła się II Spartakiada Przedszkolna pod hasłem „Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy”.  Imprezę zorganizowały i poprowadziły: pani Iwona Krygowska i pani Justyna Kotulska.

Głównym celem imprezy było: propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu oraz integracja grup przedszkolnych z rodzicami i  seniorami z CAS – u .

W spartakiadzie udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne oraz chętni rodzice i przedstawiciele z Klubu Seniora.

Impreza rozpoczęła się uroczystym wejściem wszystkich dzieci w rytm Marszu Radeckiego. Dzieci maszerując, machały zielonymi pomponami w rytm słyszanej muzyki. Po krótkim powitaniu wszystkich uczestników oraz naszych honorowych  gości z redakcji „Bliżej Przedszkola” panią Katarzynę Halik i panią  Annę Kołodziej oraz podziękowaniu sponsorom imprezy przez panie prowadzące, nastąpiło zaproszenie do wspólnej rozgrzewki w rytm słyszanej piosenki z repertuaru Big Cyca „Jesteśmy najlepsi”.

Po takim energicznym wstępie przyszedł czas na przystąpienie do konkurencji sportowych oraz tańców  integracyjnych. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych musiały pokonać tor przeszkód składający się z: podciągania na drabinkach, przejścia po ławce, skoków przez przeszkody, przejścia slalomem  między pachołkami, przetaczaniu się oraz przejścia przez tunel.

W trakcie odbywania się konkurencji każda grupa przedszkolna dopingowała swoich kolegów dodając im zapału do jak najlepszego wykonywania zadań. Każda grupa prezentowała również okrzyk bojowy nawiązujący do swojej nazwy.

Do zabawy zachęciliśmy również rodziców ze swoimi dziećmi, którzy brali udział w „Marszu w duecie ” i  „Tańcu na gazecie”. Nie zabrakło też atrakcji dla zwolenników „Ubijania piany trzepaczką”.

Niezwykłym sprytem i refleksem wykazali się Seniorzy w: „Zwijaniu włóczki” oraz w przekazywaniu „Magicznego kapelusza”.

Pomiędzy konkurencjami sportowymi wszyscy świetnie bawiliśmy się, tańcząc i naśladując panie prowadzące. Towarzyszyły nam dobrze znane rytmy i melodie m. in. „ Chu chuua”, „Makakao”, „Ługi – Bugi”, „Makarena”, „African Folk song all over the World”.

Niezwykle miłym gestem było wręczenie nagród przez pana Mieczysława Lasotę – prezesa Stowarzyszenia Nowy Prokocim „PRZYJACIELE”, Rodzicom i Seniorom biorącym udział w spartakiadzie.

Każde dziecko otrzymało medal uczestnictwa oraz wiele nagród ufundowanych przez naszych sponsorów:

1. Radę Rodziców SP nr 117 w Krakowie,
  2. Stowarzyszenie  Nowy Prokocim  „PRZYJACIELE”,
  3.  Redakcję  „Bliżej Przedszkola”,
  4.  Wydawnictwo ZNAK,
  5. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania,
  6.  STATE STREET Bank Polska Kraków,
  7. Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce,
  8. HELTON Biuro Nieruchomości,
  9. LEOPARK Bonarka City Center,
  10. Panią Ewę Chrzanowską.

Wielu pozytywnych emocji dostarczyła nam wspólna zabawa i na pewno wspomnienia będą długo w naszych sercach.

Wydarzenia tego typu są świetną okazją do kształtowania u naszych dzieci zachowań prozdrowotnych, do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, do wspólnej zabawy z nami nauczycielami,  czyli krótko mówiąc – edukacji poprzez zabawę. Mamy więc nadzieję, że takich imprez  czeka nas w przyszłości więcej.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od Justyna Sokulska

do Justyna Sokulska