Polska- moja ojczyzna

Wpis dodał(a) Sylwia Fitrzyk

W związku z obchodami w roku szkolnym 2017/2018 Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole wdrożyło działania niepodległościowe. W ramach tych działań, przedszkolaki wraz z rodzicami przedstawili na fotografiach fakt bycia patriotą. Kolejny miesiąc wiązał się z wykonaniem mapy widzianej oczami dziecka. W tworzeniu mapy skupiliśmy się na województwach Polski a przede wszystkim na naszym województwie Śląskim. W następnym miesiącu, przed obchodami Święta Konstytucji 3 maja dzieci zapoznały się z barwami, symbolami narodowymi oraz z ich historią, poznały też podanie o Lechu, Czechu i Rusie. Nauczyły się hymnu narodowego jakim jest „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki pomocom dydaktycznym zamieszonymi w czasopiśmie Bliżej Przedszkola dzieci zrozumiały, iż symbole narodowe trzeba szanować, pamiętać o nich ponieważ to one tworzą historię naszego Państwa.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Sylwia Fitrzyk

do Sylwia Fitrzyk