Tęczowe przedszkolaki - W krainie sztuki

Wpis dodał(a) Małgorzata Burek

„W krainie sztuki” to kolejny bliżejprzedszkolny projekt, w którym wzięliśmy udział. Święta Wielkanocne są czasem wyjątkowym. Końcem marca również w naszym przedszkolu można było odczuć tę szczególną, pełną radości, ciepła i miłości, rodzinną atmosferę (co wcale nie oznacza, że na co dzień w naszym przedszkolu jest inaczej ;-)). Przed świętami odwiedzaliśmy społeczność lokalną, składając najserdeczniejsze życzenia oraz podarowując przygotowane wcześniej kartki i drobne upominki. Przez cały tydzień dzieciaki miały okazję wzbogacać wiedzę dotyczącą Wielkiej Nocy, poznawały świąteczne tradycje i związane z nimi słownictwo. Zrobiliśmy palmy, które każdy dumnie zabrał do kościoła, aby je poświęcić w Niedzielę Palmową. W trakcie warsztatów plastycznych przedszkolaki mogły własnoręcznie wykonać papierowego baranka, kurczaka, skaczącego zajączka czy też piękne, kolorowe pisanki. Wybraliśmy się także na audycję muzyczną „Wiosenne pisanki i kraszanki muzyczne”. Zgodnie z tradycją, nie zabrakło również spotkania wielkanocnego. Najpierw było barwienie jajek, potem przygotowanie odświętnego stołu, stukanie się jajeczkiem, no i na koniec zjadanie pyszności, które w mgnieniu oka zniknęły ze stolików. Oczywiście byliśmy tak grzeczni, że odwiedził nas wielkanocny zajączek, który przygotował nam nie tylko trochę zadań i zabaw, ale również prezenty – niespodzianki, które odszukaliśmy w naszym ogrodzie. Radości było mnóstwo w ten piękny, świąteczny czas!

Poszukiwacze Przygód - W krainie sztuki

od Małgorzata Burek