Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach


Wpis dodał(a) Justyna Gajewska
ponad 4 lat temu, wyświetleń 438


Wpis został sprawdzony przez moderatora

"Jesteśmy przyjaciółmi przyrody” – dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach  obchodziły "Światowy Dzień Ziemi”

"Światowy Dzień Ziemi” jest to największe ekologiczne święto, w naszym przedszkolu obchodziliśmy go kilka dni. Dzieci uczestniczyły w patrolu ekologicznym wokół przedszkola, wzięły udział w spotkaniu z panią Agnieszką Zadrożyńską z ZGO, która przypomniała dzieciom zasady segregacji śmieci - kolory pojemników i co można a czego nie można do nich wrzucać. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając obrazki ze śmieciami do odpowiednich pojemników. Dzieci dowiedziały się jak  oszczędzać wodę, energię, oraz  co to jest recykling . Działania te zostały zakończone uroczystością "Dnia Ziemi”, która odbyła się 23.04.2018 r. o godzinie 10.00. W tym dniu  królowały w przedszkolu  kolory ziemi dzieci ubrane były na zielono, niebieski, żółto, czerwono, szaro. Odwiedziła nas również "Matka natura” , która poprosiła o pomoc w zachęceniu  wszystkich ludzi do  dbania o środowisko. Przedszkolaki  ze wszystkich grup prezentowały się w układach słowno-muzycznych przygotowanych na tę  okazję: "Skrzaty” prezentowały się w piosence "Ziemia wyspa zielona”, przedszkolaki z grupy "Jeżyki” zaprezentowały się w ”Ekologicznej piosence”, o czystej wodzie śpiewały dzieci z grupy "Wiewiórki” i "Pszczółki”, "Krasnoludki” utrwaliły wszystkim zasady segregacji śmieci, a "Misie” i "Biedronki” – przypomniały jak należy dbać o środowisko i sprzątać  świat,  rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska. "Matka Natura” była dumna z wiadomości jakie posiadają dzieci z zakresu ekologii, pomogła w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego  ogłoszonego  w przedszkolu "Jesteśmy przyjaciółmi ziemi”, każdy uczestnik otrzymał dyplom  i nagrody ufundowane przez pana Starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego. Na koniec dzieci złożyły  przyrzeczenie ,,Przyjaciół przyrody” oraz obiecały dbać o ziemię i  zachęcać do tego inne dzieci i dorosłych  za pomocą ulotek, które przyniosła "Matka natura". Wyrażamy nadzieję, że ta uroczystość  na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.     
 
Działania ekologiczne również  na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie makulatury, zużytych baterii, płyt CD, plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa.

Fotorelacja

 

Opracowała: Krystyna Sekita, Justyna Gajewska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Gajewska