MP "Bajka" w Ełku dba o edukację zdrowotną podopiecznych

Wpis dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

Wychowankowie grupy "Puchatki" w dniach 16.- 20. kwietnia 2018 r. realizowali projekt z zakresu edukacji zdrowotnej "Zdrowo jem więcej wiem" pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy.
Tym razem przedszkolaki realizowały etap wiosenny, w którym nabywały zdrowych nawyków żywieniowych oraz uczyły się odpowiedzialności za wybory produktów do spożycia. Dzieci stworzyły własne zeszyciki "Moje zwyczaje żywieniowe i aktywność", w których prezentowały dania, które spożywają w domach oraz jakie aktywności uprawiają z rodzicami.

Zajęcia w ramach projektu kształtowały także prawidłowe postawy ciała podczas zabaw i ćwiczeń ruchowych. Poprzez gimnastykę połączoną z zadaniem dydaktycznym wychowankowie utrwalali nazwy produktów znajdujących się na poszczególnych piętrach Piramidy Żywienia.

W czasie podejmowanych działań zorganizowano 2 konkursy wewnątrzgrupowe. Pierwszy z nich był konkursem rodzinnym, w którym dzieci wspólnie z rodzicami wykonały plakaty pod hasłem "Piramida Żywienia". Jurorami w nim byli sami wychowankowie, którzy drodze głosowania wyłonili zwycięzców: 1 miejsce zdobyła Hania Gotowicz, 2-gie - Natalka Leyk, a 3-cie  zaś - Adaś Sulikowski. Wyróżnienia trafiły do Marcin oraz Iza.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za włożony wkład i wykazane chęci.  Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.
Drugi konkurs odbył się podczas zajęć, w wyniku którego powstała Encyklopedia gier i zabaw grupy "Puchatki", którą można było podziwiać w galerii prac grupowych.

Realizacja zdań wiosennych projektu okazała się znakomitą formą utrwalania prawidłowych nawyków żywieniowych przedszkolaków.

Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska