Baju bajeczki czytamy książeczki

Wpis dodał(a) Katarzyna Woźniak

Nasze przedszkole od kilku lat bierze udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", która cieszy się coraz większym zaangażoaniem rodziców. Chętnie przychodzą i czytają bajki dla dzieci w przedszkolu. My z kolei w każdej grupie tworzymy "Kącik książki", gdzie każde dziecko w dowolnej chwili może podejść i obejrzeć ulubioną bajkę czy też wybrać jedną do przeczytania przez nas podczas bajkoterapii. Każde dziecko przyniosło wybraną książeczkę, aby uzupełnić nasze zbiory. Kolejne grupy odwiedziły również Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Biskupim, gdzie przedszkolaki mogły zapoznać się z nowym miejscem i z wielkim zainteresowaniem przechodzili między regałami, a dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek w jednym miejscu. Wszystkim podobały się kolorowe ilustracje w książkach. Kilkoro dzieci wyraziło chęć przychodzenia z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczać książki. Cudowna pani Ewa opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. To była udana wizyta dla wszystkichz cennymi radami i wspaniałymi przeżyciami.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Katarzyna Woźniak

do Katarzyna Woźniak