"Rodzinne kolędowanie"

Wpis dodał(a) Agnieszka Piasecka

Okres bożonarodzeniowy to piękny czas kiedy możemy cieszyć się wspólnym kolędowaniem. Już kolejny raz  11 stycznia 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 82 w Białymstoku odbył się konkurs kolęd „Kolędowa nocka”, który miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozwijanie zainteresowania muzyką, integrowanie się środowiska rodzinnego i przedszkolnego. W konkursie wzięły udział dzieci z naszej placówki z rodzicami. Zgromadzonych powitała dyrektor przedszkola Anna Sołowiej, życząc wszystkim sukcesów. Do finału przystąpiło 13 wykonawców z różnych grup przedszkolnych. W części pierwszej tego spotkania odbył się występ chóru „Rozśpiewane nutki” działającego w naszym przedszkolu pod kierownictwem Doroty Kundy. W drugiej części prezentowali się uczestnicy konkursu. Wykonawcy bez tremy występowali na scenie, bo trzeba podkreślić, że niektórzy brali udział w takim przedsięwzięciu po raz pierwszy. Żeby dodać sobie odwagi, śmiałości i otuchy dzieci połączyły się w duety. Wszyscy do swoich występów podeszli z należytą powagą. Po przesłuchaniach jury udało się na naradę. W tym czasie zgromadzone na wspólnym kolędowaniu rodziny razem z nauczycielkami i chórem śpiewali kolędy bliskie ich sercom. Po krótkich obradach jury ogłosiło wynik, przyznając główną nagrodę Dorocie Daszczuk, która śpiewała z młodszym bratem i ciocią. Natomiast wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Krystochowicz i Hania Rynkiewicz, Błażej Michalczuk i Tymon Paniczko oraz Olaf Paniczko z siostrą Mileną. W organizację konkursu coraz chętniej włączają się rodzice z naszego przedszkola. W tym roku jedna z mam przygotowała własnoręcznie zrobione aniołki z masy solnej dla wszystkich uczestników.

Wspólne kolędowanie to dobry powód, by na chwilę się zatrzymać i przeżyć wspaniałe emocje razem z innymi.

Małgorzata Damszel, Paulina Kuźmicz - Górska, Barbara Mironiuk, Anna Siemieniuk (Przedszkole Samorządowe nr 82 w Białymstoku)

od Agnieszka Piasecka

do Agnieszka Piasecka