Zimowe spotkanie z książką w Przedskolu nr 2 w Hajnówce

Wpis dodał(a) Agata Majewska-Iwaniuk

"A nade wszystko

szanuj mowę swą ojczystą..."

Pod takim hasłem dzieci z Przedszkola nr 2 w Hajnówce obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To dość młode święto przypomina nam o znaczeniu dobra kulturowego, jakim jest język ojczysty.

Obchody święta w naszym Przedszkolu rozpoczęły się od spotkania wszystkich grup na stołówce z udziałem zaproszonych gości: dyrektora Miejsckiej Biblioteki Publicznej pani Alli Gryc, dyrektora Aresztu Śledczego w Hajnówce pana ppłk. Romana Paszko, wychowawcy z Aresztu Śledczego pani Eweliny Łuszcz oraz dyrektora Przedszkola nr 2 pani Iwony Raszkiewicz.

Nauczycielki z Zespołu ds. Promocji Czytelnictwa rozpoczęły imprezę od powitania zebranych gości i przystąpiły do przedstawienia kukiełkowego pt. "O Lechu, Czechu i Rusie". Dzieci miały okazję poznać legendę o założeniu na polskich ziemiach pierwszej osady pod znakiem orła białego.

W drugiej części spotkania zaproszeni goście czytali dzieciom utwory o tematyce patriotycznej: "Ojczysta mowa", "Nie każdy z nas potrafi", "Płynie Wisła, płynie" oraz wspólnie mówiony z dziećmi wiersz "Kto Ty jesteś?".

Słowa polskich poetów sławiących piękno ojczystego języka potwierdziły najważniejszą tezę tego święta: język jest nie tylko środkiem komunikacji, ale również pełni funkcję nośnika tożsamości narodowej.

Dzieci na koniec uroczystości dostały od gości słodkie niespodzianki. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy przybyłym gościom za czynne uczestnictwo w uroczystości.

/Zespół ds. Promocji Czytelnictwa: Beata Środa, Bożena Janicka, Agata Majewska Iwaniuk, Barbara Grosz/

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Agata Majewska-Iwaniuk

do Agata Majewska-Iwaniuk