Projekt "W krainie dobrych uczynków"

Wpis dodał(a) Dorota Kubiak

Jednym z ważniejszych zadań naszego przedszkola jest wdrażanie dzieci do szacunku do świata zwierząt i przyrody. Świetną okazją ku temu jest opieka przez cały rok nad zwierzętami w sali oraz w przedszkolu. Grupa Biedronek troszczy się o rybki – pełniąc systematycznie dyżury. Wszystkie grupy zaś opiekują się żółwiami lądowymi, które znajdują się na głównym holu przedszkola. Zima to jednak okazja do szczególnej troski o zwierzęta. Co rok grupa Biedronek i Żyrafek organizuje karmnik dla ptaków - dbając o to, aby znajdowały się w nim niezbędne składniki pokarmowe i świeża woda. Podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności w tym zakresie było zajęcie integracyjne obu grup pt. „Zwierzęta zimą nie mają, co jeść” – jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę”. Nasze 4- i 6-latki poznały gatunki zwierząt pozostające na zimę oraz sposoby ich dokarmiania. Były też konkurencje o tematyce przyrodniczej. Przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania krótkiej scenki sytuacyjnej ilustrującej treść inscenizacji pt. „Pamiętajcie o zwierzętach”. Na zakończenie wspólnych zajęć i zabaw było zawieszenie kolejnego karmnika skonstruowanego przez chłopca wraz z tatą z grupy Żyrafek. Każdy uczestnik otrzymał Medal "W krainie dobrych uczynków”, a grupa – Dyplom za udział w projekcie.

Poszukiwacze Przygód - W krainie dobrych uczynków

od Dorota Kubiak