"Motylki" pomagają zwierzętom

Wpis dodał(a) Paulina Wilkin

Celem wychowania przedszkolnego jest umożliwianie dzieciom odkrywania własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenia doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W nawiązaniu do tych uniwersalnych wartości, które staramy się wpajać dzieciom każdego dnia systematycznie włączamy się w różnego rodzaju działania na rzecz ludzi, środowiska i zwierząt.

Co roku w naszym przedszkolu organizujemy akcję „Pomóż nam przetrwać zimę…” dla Elbląskiego Schroniska. Nasze przedszkolaki wraz z rodzinami gromadzą dary, które są niezbędne dla wszystkich czworonogów. Zebrane dary tj. karmy, koce, miski itp. przekazujemy w grudniu tworząc świąteczną paczkę.

W tym roku nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Bliżej Pieska”. W związku z tym zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne mające na celu uwrażliwienie najmłodszych na właściwą postawę wobec zwierząt. Dzieci stworzyły „Kodeks Przyjaciela Zwierząt”, który umieściły w holu przedszkola, by zdobyte doświadczenia przekazać pozostałym przedszkolakom i ich rodzinom.

Podejmowane przez nas akcje uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych, pobudzają do podejmowania pozytywnych działań na rzecz przyrody i lokalnej społeczności. Zawsze wywołują duże zainteresowanie i łączą we wspólnych działaniach dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

Grupa "Motylki" Przedszkole 31 w Elblągu

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Paulina Wilkin

do Paulina Wilkin