Zimowe potrzeby zwierząt

Wpis dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

Na drodze ewolucji zwierzęta wypracowały sobie odpowiednie sposoby na przetrwanie zimy. Chociaż nie dysponują piecykami, specjalnym obuwiem i ciepłymi kurtkami, doskonale znoszą niskie temperatury. Czym więc jest nasze narzekanie na zimę wobec walki o przetrwanie, jaka jest udziałem zwierząt każdego dnia. W styczniu w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej podjęliśmy działania, mające na celu zwrócenie uwagi dzieci na zimowe potrzeby zwierząt, szczególnie ptaków. Podczas zajęć przedszkolacy poznawali gatunki, które spędzają w Polsce zimę oraz prowadziły obserwacje w najbliższym otoczeniu, rozpoznając skrzydlatych gości, zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym, „Ptasich stołówek”. W działaniach wspierali nas rodzice, którzy pomogli wykonać karmniki, dostarczali nasionka i karmę oraz pracownicy Nadleśnictwa Drygały, od których pozyskaliśmy „ptasie pyzy”.

Poszukiwacze Przygód - W krainie dobrych uczynków

od Monika Murawska-Ślęzak