Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

MALI CZYTELNICY


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 6 lat temu, wyświetleń 795


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci starszych grup MP nr 52 w Katowicach cyklicznie odwiedzają Miejską Bibliotekę - filę nr 11 i chętnie uczestniczą w organizowanych tam spotkaniach czytelniczych. Każda wizyta nie kończy się czytaniem wybranej książki, ale zawsze jakąś miłą niespodzianką. Jest to czasem zabawa plastyczna, teatrzyk sylwet, teatrzyk kukiełkowy, konkurs, pantomima, czy zgaduj-zgadula. Dzieci wiedzą, że odwiedziny w bibliotece są szczególnym wydarzeniem i chętnie w nich biorą udział. Ponadto wszystkie grupy posiadają w swoich salach grupowe kąciki książki, które cały czas wzbogacają się o nowe pozycje, dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych rodziców. Przedszkolacy bardzo lubią przebywać w zaciszu tych miejsc i oglądać swoje ulubione książeczki.Same również tworzą swoje obrazkowe dzieła w formie książek, historyjek lub albumów, które potem eksponowane są w kącikach czytelniczych do wspólnego korzystania. Na placówce działa też Przedszkolna Biblioteczka, której zasoby są już dość pokaźne. Często zaglądają do niej rodzice ze swoimi pociechami. Rośnie nam więc liczna gromada małych czytelników!

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się