Nasze prawa - ważna sprawa

Wpis dodał(a) Justyna Gajewska

W dniach od 13 do 20 listopada 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach odbył się cykl zajęć edukacyjnych pt. "Nasze prawa - ważna sprawa”. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych poznawały  swoje prawa. Dowiedziały się , że są one zawarte w Konwencji praw dziecka. Dzieci podczas rozmów w grupach zastanawiały się, czy prawa dziecka są przestrzegane na całym świecie. Poznały organizację zajmujące się ochrona praw dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy ich prawa są łamane. Każda grupa wykonała plakat o prawach dziecka, dzięki czemu mogła się z nimi zapoznać cała społeczność przedszkolna. Podsumowaniem działań była uroczystość przedszkolna w dniu 20.11.2017 r. inaugurujące obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci obejrzały przygotowaną przez nauczycielki przedszkola p. K. Sekitę, p. D. Banach i p. M. Kuźmowicz interaktywną inscenizację pt. „Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z Królem”. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość prezentowania wiedzy na temat praw. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki  „Dziecka prawa to ważna sprawa”. Następnie przedszkolaki ze starszych grup uczestniczyły w przemarszu ulicami miasta z transparentami prezentującymi prawa dzieci. Przedszkolaki wręczały również mieszkańcom Bartoszyc ulotki z prośbą, aby dorośli przestrzegali praw dzieci.

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.

od Justyna Gajewska

do Justyna Gajewska