Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Mycia Rąk


Wpis dodał(a) Karolina Sławińska
ponad 3 lat temu, wyświetleń 485


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Przedszkolu nr 12 w Koszalinie dzieci jak wszystkie inne systematycznie myją rączki. Jednak małe 3-letnie Biedroneczki zorganizowały Dzień Mycia Rąk. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy grupę 3-latków z przedszkola nr 37. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie z dwoma rączkami: czarną – brudną i białą – czystą, które dyskutowały dlaczego warto myć ręce. Po przedstawieniu wszyscy razem z panią rozmawialiśmy na temat: dlaczego należy myć rączki? Oczywiście każdy z nas udzielał samych poprawnych odpowiedzi. Powtórzyliśmy również nasz wierszyk recytowany w łazience:

Dziś od rana plusk w łazience

to maluchy myją ręce.

Najpierw w wodzie opłukują

potem mydłem nasmarują.

Znowu woda - istny cud!

W umywalkę puk, puk, puk!

Jeszcze tylko kran zakręcę

i już czyste moje ręce.

Nie zabrakło oczywiście zagadek, które związane były z przedmiotami służącymi do dbania o higienę. Nasze rączki doświadczały również w pudełkach sensorycznych różnych wrażeń. Zadanie było trudne, bo mieliśmy zawiązane oczy, ale każdy sobie znakomicie poradził z tym nowym zadaniem. Na koniec przyszła pora na pokaz prawidłowego mycia rąk.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Sławińska