Jedenastka w świątecznym nastroju

Wpis dodał(a) Beata Masina

W Publicznym Przedszkolu nr 11 w Zduńskiej Woli już od początku grudnia zapanował świąteczny nastrój! Rozmawialiśmy z dziećmi o nadchodzących świętach zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Rodzice czytali dzieciom książki o świątecznej tematyce i postanowiliśmy przygotować kolejną już edycję naszego wspaniałego koncertu kolęd. Przygotowane regulaminy i zaproszenia rozesłano do wszystkich placówek przedszkolnych w mieście oraz gości, a potem oczekiwaliśmy na zgłoszenia, które oczywiście odliczyły się co do jednego. Czekając na Święta Bożego Narodzenia poznawaliśmy wspólnie osobę prawdziwego Świętego Biskupa Mikołaja i pisaliśmy do niego listy, które potem zawisły na naszym przedszkolnym Drzewie Aktywności. Z rodzicami w domu, a także z nauczycielkami w przedszkolu wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i wspólnie z rodzicami ubraliśmy świąteczne drzewko w naszych salach. Razem też wybieraliśmy ozdoby świąteczno-zimowe do naszych sal, a Mikołajowi, który odwiedził nas w dniu 6 grudnia śpiewaliśmy wesołe piosenki i recytowaliśmy wierszyki. Potem postanowiliśmy przygotować świąteczne spotkania w przedszkolu z naszymi rodzicami. Wspólnie wybieraliśmy kolędy i pastorałki, które się nam spodobały, a potem uczyliśmy się je śpiewać. Przydzieliliśmy też role, szykowaliśmy i zakupiliśmy nowe stroje dla aniołków na przedszkolne jasełka, uczyliśmy się tańczyć, grać na instumentach i deklamować z odpowiednią intonacją swoje kwestie. Po wielu próbach nadszedł wreszcie dla każdej grupy magiczny dzień w przedszkolu. Występowaliśmy jak prawdziwi aktorzy, śpiewacy i tancerze. Z kolędą na ustach i w sercu doczekaliśmy się świąt. Przygotowaliśmy też paczuszki z siankiem, opłatkiem i życzeniami, a potem rozdawaliśmy je przechodniom życząc dobrych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Gdy po Nowym Roku wróciliśmy do przedszkola, zabraliśmy się do wybrania naszej reprezentacji do koncertu kolęd i odpowiedniego udekorowania sali. II Edycja Międzyprzedszkolnego Koncertu Kolęd i Pastorałek "Aby duzi i mali wspólnie kolędowali" odbyła się 10 stycznia 2018 roku i wzięły w niej udział wszystkie przedszkola z miasta Zduńska Wola. Przedszkolaki kolędowali wraz z I Zastępcą Prezydenta Miasta Zduńska Wola, z Dyrektorem Biura Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zduńska Wola, z Komendantem Straży Miejskiej, z reprezentantką Komendy Hufca ZHP Zduńska Wola, z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli, z uczniali klasy IIb II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli, z Księdzem i Wychowankami Klubu Dziecięcego Trampolina działającego przy Parafii Św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli, z Redaktor Naczelną lokalnej telewizji ZW Media, z Kustoszem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, z Księdzem reprezentującym Parafię Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, z pracownikami reprezentującymi Poradnię Psychologczno-Pedagogiczną w Zduńskiej Woli oraz tutejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Koncert ten zintegrował naszą lokalną społeczność na wspólnym kolędowaniu przy Jezusowym żłóbku, co pozwoliło nam dłużej trwać w prawdziwie świątecznym nastroju. W naszym przedszkolu magiczne było jeszcze spotkanie, na które zaprosiliśmy emerytowanych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych naszej placówki. Odbyło się ono w dniu 17 stycznia 2018 roku i było uwieńczeniem naszych świątecznych rozważań na ten rok szkolny. Ale już nie możemy się doczekać kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Bo mają one w sobie tyle cudownego piękna, iż nie da się powiedzieć o nich inaczej, jak tylko to, że są po prostu... magiczne!

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt

od Beata Masina