Hej kolęda, kolęda!

Wpis dodał(a) Justyna Sokulska

"Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty (...)"

J. Kasprowicz

19 grudnia nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w uroczystości wspólnego kolędowania.

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja umacniania więzi rodzinnych. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. Wtedy wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje, a w domach pachnie piernikami.

Na początku uroczystości, wszystkich zebranych w nastrój świąteczny wprowadziła kolęda „Cicha noc” w wykonaniu skrzypaczki, Pani M. Jaglarz. Następnie nadszedł czas na występy wszystkich grup przedszkolnych. Na scenie pojawiły się Biedronki, które zaśpiewały kolędę pt. „Lulajże Jezuniu” i zatańczyły Poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”. Ich wspaniały występ został nagrodzony ogromnym aplauzem.

Wszyscy zebrani wspólnie wykonali kolędy pt. „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy” przy akompaniamencie Pani Kamili Wojtyś-Zając, która prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z rytmiki. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zinterpretowały ruchem popularne świąteczne piosenki wraz z Panią Iwonką Krygowską. Ostatnim punktem programu był występ chóru, który prowadzi Pani Agnieszka Linder. Seniorzy zaśpiewali kolędy pt. „Oj maluśki maluśki”, „Złota Jerozolima” i „Hej, hej, hej,”. Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim najserdeczniejsze, świąteczne życzenia.

Po uroczystości dzieci udały się do swoich sal na spotkania opłatkowe i słodki poczęstunek. Przedtem jednak, zgodnie z tradycją, podzieliły się opłatkiem i złożyły świąteczne życzenia. Rodzice natomiast wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym przygotowanym przez przedszkolaki.

Justyna Chomik

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt