Kotki z PP nr 9 w Radomsku w Krainie Magii Świąt

Wpis dodał(a) Magdalena Depta

W ramach małego projektu „W krainie magii świąt” grupa 4-latków (Kotki) z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku wzięła udział w cyklu zajęć i zabaw, które stworzyły wspaniałą okazję do poznania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Przygotowania rozpoczęliśmy od pięknego udekorowania naszej sali w zimowym, świątecznym klimacie oraz wspólnego ubrania przedszkolnej choinki. Już z początkiem grudnia przedszkolaki poczuły wspaniały i magiczny nastrój przedświąteczny, w który wprowadziła ich wizyta długo wyczekiwanego gościa - Świętego Mikołaja (7 grudnia), który obdarował nas wspaniałymi prezentami, a my w ramach podziękowań odwdzięczyliśmy się wesołymi piosenkami i wierszykami. Następnym krokiem było uświadomienie dzieciom, iż okres przedświąteczny to nie tylko Mikołaj i prezenty, ale również liczne przygotowania i przedświąteczne porządki, w których to z wielką radością i zaangażowaniem możemy pomagać swoim rodzicom. Do realizacji tych zagadnień wykorzystaliśmy pomoce dydaktyczne i scenariusze ukazujące się na łamach miesięcznika, które znacznie ułatwiły nam to zadanie. Dnia 13 grudnia wraz ze swoimi rodzicami spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii, dzięki czemu bliżej poznaliśmy symbolikę świąt: życzenia, pięknie zastawiony stół, spożywanie wieczerzy wigilijnej oraz wspólne kolędowanie. Z niewielką pomocą naszych rodziców wykonaliśmy kilka ozdób, które przyozdobiły nasze przedszkole. Dnia 14 grudnia wspólnie z naszymi Paniami odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, w której to mogliśmy podziwiać prześliczne choinki udekorowane przez przedszkolaki z całego miasta, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Starałyśmy się w ten sposób zachęcić przedszkolaki do wspólnego, rodzinnego ubierania choinki oraz czerpania z tego wiele satysfakcji i radości. Dzieci miały również możliwość uczestniczenia w jasełkach zorganizowanych przez naszych kolegów i koleżanki z grupy „Stokrotki”, przez co w przystępny i ciekawy sposób poznały historię Jezusa narodzonego w Betlejemskiej Szopce. Podczas tego spotkania oprócz krótkiej inscenizacji mogliśmy posłuchać naszych pięknych kolęd. W tym przedświątecznym, magicznym okresie udało nam się również wykonać kilka bardzo ciekawych prac plastycznych m.in. piękne papierowe choinki, które wszystkich zachwycały swoim urokiem. Mamy nadzieję, iż przybliżyliśmy naszym wspaniałym przedszkolakom symbolikę i znaczenie świąt oraz piękne, polskie tradycje świąteczne, które będą kultywować w swoich domach.

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt

od Magdalena Depta