Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tolerancja - nie tylko słowo


Wpis dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 6 lat temu, wyświetleń 844


Wpis został sprawdzony przez moderatora

"Każdy z nas inny i to jest w nas piękne" było jednym z haseł przewodnich Tygodnia Integracji w Miejskim Przedszkolu nr 93. Przez kilka dni rozmawialiśmy w grupach o trudnych słowach tj. integracja, tolerancja, świat bez barier, niepełnosprawność. Dla rodziców przygotowane zostały tablice informacyjne, związane z tematyką integracji i tolerancji. Rodzice chętnie korzystali z informacji zawartych na tablicach, czytając i cierpliwie tłumacząc ich treść swoim dzieciom.  Dla wszystkich przedszkolaków przygotowane zostało spotkanie, w którym uczestniczyły również dzieci z Śląskiego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Odrodzenie" Przedszkole Katowice. 

Podsumowaniem naszych rozmów i spotkań była refleksja, że niepotrzebnie rzeczy oczywiste i codzienne ubieramy naszym dzieciom w idee, coś wyjątkowego i szczególnego. Dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne, dzieci z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, nieśmiałe i z trudnościami w porozumiewaniu się po prostu ze sobą były, rozmawiały, bawiły się i kłóciły, nie zważając na granice. Po prostu ich nie było. 

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się