W KRAINIE MAGII śWIĄT W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W ROGOWIE

Wpis dodał(a) Agnieszka Wita

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. Podczas przygotowań na nadejście Świąt dzieci z grupy "Wesołe Misie" z Przedszkola Publicznego Bajeczny Zakątek w Rogowie chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach. Podczas codziennych spotkań nasze przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy chętnie wykonywali prace plastyczne o tematyce zimowo - świątecznej. Wyjątkowy nastrój Świąt podkreślały kolędy, które śpiewaliśmy w trakcie zajęć. Pieczenie oraz dekorowanie ciasteczek okazało się wielką przyjemnością dla dzieci. Ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu było spotkanie ze św. Mikołajem oraz Jasełka dla rodziców. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swoim rodzicóm swoje zdolności muzyczno - wokalne oraz taneczne. Zwieńczeniem przedświątecznych przygotowań była przedszkolna Wigilijka, na której dzieci mogły spróbować tradycyjnych potraw, śpiewać kolędy oraz podzielić się opłatkiem składając sobie przy tym najszczersze życzenia. Na koniec pod choinką czekały na dzieci upragnione prezenty. Celem wszystkich zajęć było zapoznanie się z tradycją oraz zwyczajami Polskich Świąt Bożego Narodzenia.

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt

od Agnieszka Wita