Tradycje świąteczne w naszych domach i magia Świąt Bożego Narodzenia

Wpis dodał(a) Katarzyna Izdebska

W tym roku grupa "Zygzaków" z Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie poznawała tradycje świąteczne różnych rejonów Polski, jak również tradycje krajów anglosaskich. Celem tych działań było uświadomienie dzieciom, że tak naprawdę każdy z nas jest inny, ale wszyscy potrzebujemy tego samego: ciepła, miłości, rodziny - a choć Święta w naszych domach mogą się różnić spożywanymi potrawami czy innymi zwyczajami, to wszyscy chcemy je spędzić ze swoimi najbliższymi. Najważniejszym jednak celem naszych spotkań było ukazanie prawdziwej magii Świąt Bożego Narodzenia - piękna historia i obraz narodzenia Boga w ubogiej stajence oraz plakat współczesnej rodziny przy choince stała się początkiem naszych przygotowań do Świąt, o których już wtedy wiedzieliśmy tak wiele...

Najpierw dzieci stroiły choinkę, przygotowywały świąteczne lampiony dla rodziców i śpiewały wspólnie poznane pastorałki. Następnie piekliśmy z zaproszonym do naszego przedszkola kucharzem świąteczne pierniczki. Całą grupą składaliśmy życzenia Panu Burmistrzowi Skoczowa oraz pracownikom Urzędu Miejskiego. Mieliśmy okazję - spacerując ulicami naszego miasta - podziwiać ozdoby na naszym skoczowskim rynku. Nadszedł dzień grupowej Wigilijki, na którą zaprosiliśmy naszych rodziców - wspólny śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem i życzenia, a potem poczęstunek przygotowany przez samych siebie - to najpiękniejszy początek Magii Świąt Bożego Narodzenia - również magii naszych serc!

wychowawca grupy Zygzaki: K. Izdebska

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt