W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia - "W krainie magii Świąt"

Wpis dodał(a) Karolina Suchomska

W Oczekiwaniu Na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci włączyły się w realizację Bliżejprzedszkolnego projektu "W krainie magii Świąt" pogłębiając tym samym swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć jest Mikołaj, choinka, prezenty. Wymienione symbole zbliżających się świąt to także  przewodnie motywy prac plastycznych naszych przedszkolaków. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różne ozdoby, które zawieszą na świątecznym drzewku. Dzieci chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

Wraz z Mikołajem do naszego przedszkola zawitały także niezwykle przyjazne alpaki – Mieszko i Kokolino, które przyozdobione w rogi tego dnia przypominały renifery! Alpaki idealnie wpisały się w mikołajkowy klimat i rozkochały w sobie wszystkie dzieci. Głaskanie, przytulanie i karmienie alpak sprawiło im ogromną radość.

Kolejne atrakcje czekały na dzieci w centrum miasta, gdzie przybył nieco zmęczony długą podróżą Mikołaj. Na szczęście z pomocą zaprzyjaźnionych elfów udało się go obudzić i podziękować za otrzymane prezenty.

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, każda z grup piekła pierniczki, które właśnie w Mikołajki zostały ozdobione. Lukrowe polewy, kolorowe posypki, słodkie wzorki, czekoladowe bombki, to tylko niektóre kreatywne pomysły na pierniki, a było ich wiele! Nie mogło zabraknąć też tych biało-czerwonych, które ze względu na ogłoszenie przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” przypominały barwy narodowe. Kształtowanie postaw patriotycznych jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ nasze przedszkole realizuje program „Mali Patrioci”. Dzięki takim działaniom dzieci poznają i utrwalają znajomość symboli narodowych, jednocześnie nabywając większą świadomość narodową.

Mikołajki obfitowały w niezliczoną ilość atrakcji. Po raz drugi w przedszkolu zawitał Święty Mikołaj! Tak, tak, to ten Mikołaj, święty prosto z nieba! Był wielki, miał brodę, kalosze i wielki worek z prezentami. Zanim jednak Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów, rozmawiał z przedszkolakami, a następnie dzieci zaśpiewały dla niego piosenki oraz wyrecytowały wiersze. Wszystkim dzieciom w nagrodę dał paczki ze słodyczami.

Po spotkaniu z Mikołajem dzieci wspólnie obejrzały bajkę „Rudolf czerwono nosy Renifer”. Stworzony klimat pozwolił poczuć się dzieciom jak w prawdziwej sali kinowej! To był niezapomniany dzień. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w uświetnieniu tego szczególnego dnia! Mikołaju – do zobaczenia za rok!

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt

od Karolina Suchomska