Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zimą wszystkie przedszkolaki, dokarmiają głodne ptaki


Wpis dodał(a) Katarzyna Stolarczyk rok temu, wyświetleń 354


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Raby Wyżnej pomagają ptakom przetrwać zimę. Hasło przewodnie tego przedsięwzięcia umieszczone zostało na plakacie zawieszonym w szatni naszego przedszkola: "Zimą wszystkie przedszkolaki dokarmiają głodne ptaki". Już jesienią dzieci uczyniły przygotowania do tego przedsięwzięcia. Aby pomagać, trzeba wiedzieć jak, dlatego
najpierw dzieci poznawały ptaki, ich zwyczaje, nazwy, wygląd, oraz to czym ptaki się odżywiają. Przygotowane zostały karmniki i zebrano karmę dla ptaków. Gdy tylko spadł pierwszy śnieg w karmnikach zaroiło się od skrzydlatych przyjaciół. Codziennie przylatują na posiłek: sikory, wróble, kowaliki i gołębie. Dzieci z zaciekawieniem obserwują swoich podopiecznych i pilnują, aby w karmnikach nie brakło jedzenia. Obserwacja ptaków jest świetną okazją do ich poznawania. Przedszkolaki z najstarszej grupy - "Myszki" chcąc zaspokoić swoją ciekawość chętnie sięgają po pozycje książkowe, aby dowiedzieć się o ptakach jeszcze więcej. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, których bohaterami są ptaki, a nawet stworzyły książkę obrazkową pt: "Ptaki znane i lubiane". Pomaganie sprawia naszym przedszkolakom radość. I o to chodzi !
 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Katarzyna Stolarczyk