POLAK MAŁY!

Wpis dodał(a) Paulina Sudoł

Korzystając z okazji listopadowego święta narodowego 11 listopada każda grupa przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 11 w Gliwicach wzięła udział w zajęciach: "W kraju Orła Białego". Podczas zajęć dzieci miały okazję do poznania własnego kraju, jego tradycji i symboli narodowych. Dzieci z uwagą i ogromnym zainteresowaniem obejrzały kilku minutowy film dla najmłodszych o symbolach narodowych: "Polak mały!" film o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych (źródło: https://youtu.be/FJ83BRqFPBA) Teraz wszyscy z pewnością znają najważniejsze kolory dla naszego kraju: BIAŁY i CZERWONY oraz nasze symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego. Plakat upamiętniający święto zawisnął na tablicy na cały dzień a historia chłopca i jego dziadka na pewno została zapamiętana przez dzieci i teraz nasze przedszkolaki wiedzą, że flagę należy szanować bo to nasz symbol narodowy. Na zakończenie nasza najstarsza grupa pięknie zaśpiewała zwrotkę naszego hymnu zachowując przy tym poprawną postawę.

Kto ty jesteś?

POLAK MAŁY!!

Pełna relacja z zajęć na stronie SP 11:  http://www.sp11gliwice.com/przedszkole/zdjecia/2017_18/orzel/orzel1_2017.html

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Paulina Sudoł

do Paulina Sudoł