Krzewienie patriotyzmu u Biedronek

Wpis dodał(a) Justyna Sokulska

16 listopada nasze Biedroneczki wzięły udział ogólnoprzedszolnej uroczystości poświęconej krzewieniu patriotyzmu.

W imprezie zorganizowanej przez Panią Iwonę Krygowską udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne, które pięknie recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie „11 listopada”, „Flaga” oraz śpiewały piosenkę „Płynie Wisła”. Dzieci z grupy „Biedronek” wspaniale zatańczyły Krakowiaka i Poloneza. Natomiast seniorzy z CAS-u, pod przewodnictwem Pani Agnieszki Linder, zaśpiewali trzy pieśni „Szumi dokoła las”, „Pierwsza Kadrowa”, „Rozkwitały pąki białych róż”.

Uwieńczeniem tego spotkania był pokaz musztry w wykonaniu reprezentacji uczniów klas mundurowych z ZSO nr 12 w Krakowie oraz prezentacja udzielania pomocy przedmedycznej.

Po skończonej uroczystości zaprosiliśmy naszych starszych kolegów do sal, gdzie pokazali nam ciekawe ćwiczenia sprawnościowe. Mogliśmy sami chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze przymierzając mundury licealistów, oraz sprawdzić nasze umiejętności motoryczne wykonując według instrukcji zadania. W podziękowaniu za miłą współpracę, uczniowie podarowali wszystkim przedszkolakom flagi biało – czerwone. Zaś my, obdarowaliśmy Ich słodkimi upominkami i pięknym uśmiechem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę naszych starszych kolegów!

Nasza grupa w ten właśnie sposób wzięła udział w projekcie pt. W KRAJU ORŁA BIAŁEGO. Podczas jego realizacji przedszkolaki miały okazję pielęgnować wartości patriotyczne. Dlatego też w nagrodę za wspaniały występ i poszerzenie wiedzy na temat Polski, Biedronki otrzymały pamiętkowe dyplomy oraz medale w postaci naklejek.

Iwona Krygowska
Justyna Chomik

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Justyna Sokulska

do Justyna Sokulska