Przedszkole nr 4 Leśne Skrzaty w Łasku Grupa Biedronki

Wpis dodał(a) Agnieszka Stankiewicz

W listopadzie dzieci z Grupy I Biedronki Przedszkola Leśne Skrzaty w Łasku rozpoczęły działania związane z projektem Bliżej Pieska. Uczyliśmy się piosenek o pieskach, czytaliśmy wiersze i opowiadania związane z tematem. Ciekawym akcentem była wycieczka i wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym ABUSIA, gdzie pani doktor opowiedziała nam, jak należy mądrze kochać nasze zwierzęta. Dzieci miały możliwośc zapoznania się z pracą weterynarza, wiedzą, jak ważne są szczepienia i mądra dieta naszych pupili. Pani doktor omawiając tajniki gabinetu, pokazała dzieciom narzędzia służące do profilaktyki, ale i do zabiegów. Maluchy z zainteresowaniem słuchały i na pewno już chętniej przyłączą się do akcji czipowania swoich piesków.

W trakcie zajęć związanych z projektem, dzieci ugruntowały swoją wiedzę na temat opieki nad pieskami. Natomiast ze spotkania z Policjantem wiedzą, że pies stanowić może również zagrożenie i dlatego potrafią przyjąć pozycję bezpieczną ale przede wszystkim wiedzą, jak nie prowokować agresji zwierząt.

W trakcie kolejnych zajęć uczyliśmy się piosenek o pieskach, czytaliśmy opowiadania i wiersze. Dużą atrakcją były zajęcia, podczas których dzieci stworzyły własną maskotkę jamniczka. Gdy część przedszkolaków wykonywała prace plastyczne, kolorując postaci piesków, pozostałe dzieci tworzyły maskotkę - wypełniając ją wypełniaczem. Radośc była ogromna, dzieci chętnie wymieniały się podczas pracy współpracując ze sobą.

Jamniczek został z nami na stałe. Uczestniczy z grupą w zajęciach umilając pobyt w przedszkolu.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Agnieszka Stankiewicz

do Agnieszka Stankiewicz