W Kraju Orła Białego

Wpis dodał(a) Karolina Janaczyk

W naszej grupie odbył się cały cykl zajęć poświęcony Polsce. Dzieci podawały skojarzenia ze słowem Polska, które zostały zapisane prze znauczyciela na arkuszu papieru, który wisiał przez pierwsze 3 tygodnie listopada. Przedszkolaki słuchały wierszy, opowiadań oraz układały historyjke obrazkową i opowiadały historię z obrazków zgodnie z kolejnością zdarzeń. Utrwaliły symbole narodowe, nazwę stolicy i jej charakterystyczne budowle, a także nazwę najdłuższej rzeki oraz walutę. Poznały pieśni narodowe.

Brały udział w zabawach ruchowych związanych z regionami Polski, rzeką Wisłą, quizie o Polsce oraz rymowankach, które stanowiły wstęp do rozwijania kompetencji czytelniczych (na koniec rymowanki, osoba, która trzymała w dłoni papierową złotówkę określała gloski w wyrazach), a także pracach plastycznych utrwalających barwy narodowe - dzieci kropkowały godlo, wydzieraly flagę tworzyły kolaże pt. "Nasze domy" z biało - czerwonych elementów.

Trzytygoniowy cykl zajęć usystematyzowal wiedzę przedszkolaków, rozszerzył zakres ich wiadomości oraz wyposażył w nowe umiejętności.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Karolina Janaczyk

do Karolina Janaczyk