Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W Kraju Orła Białego


Wpis dodał(a) Karolina Janaczyk
ponad 3 lat temu, wyświetleń 357


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszej grupie odbył się cały cykl zajęć poświęcony Polsce. Dzieci podawały skojarzenia ze słowem Polska, które zostały zapisane prze znauczyciela na arkuszu papieru, który wisiał przez pierwsze 3 tygodnie listopada. Przedszkolaki słuchały wierszy, opowiadań oraz układały historyjke obrazkową i opowiadały historię z obrazków zgodnie z kolejnością zdarzeń. Utrwaliły symbole narodowe, nazwę stolicy i jej charakterystyczne budowle, a także nazwę najdłuższej rzeki oraz walutę. Poznały pieśni narodowe. 

Brały udział w zabawach ruchowych związanych z regionami Polski, rzeką Wisłą, quizie o Polsce oraz rymowankach, które stanowiły wstęp do rozwijania kompetencji czytelniczych (na koniec rymowanki, osoba, która trzymała w dłoni papierową złotówkę określała gloski w wyrazach), a także pracach plastycznych utrwalających barwy narodowe - dzieci kropkowały godlo, wydzieraly flagę tworzyły kolaże pt. "Nasze domy" z biało - czerwonych elementów.

Trzytygoniowy cykl zajęć usystematyzowal wiedzę przedszkolaków, rozszerzył zakres ich wiadomości oraz wyposażył w nowe umiejętności.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Karolina JanaczykWyślij wiadomość
do Karolina Janaczyk

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Janaczyk