"Żabki" z PP nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju w Krainie Orła Białego

Wpis dodał(a) Anna Bębenek

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 18 uczestniczyły w cyklu zajęć na temat "W krainie orła białego". Przez cały tydzień przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznawały historię i tradycje Polski. Dzieci poznawały symbole i barwy narodowe, a także wzięły udział  w zajęciach dotyczących historii naszego państwa. Przedszkolaki poznały legendy „O orle białym”, „Smoku Wawelskim”, „Warsie i Sawie”, „Bazyliszku” i wiele innych. Nauczyły się nazw najważniejszych miast a także potrafiły odszukać na mapie Polski. Przedszkolaki wiedzą jakie miasto jest naszą stolicą i skąd wzięła się jego nazwa. Wszystkie dzieci obowiązkowo nauczyły się wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, który deklamowały z dumą i powagą. Aby dzieci nie zapomniały o tym czego się nauczyły i aby Dzień Niepodległości utkwił im długo w pamięci, przedszkolaki wykonały piękne prace, które ozdobiły przedszkole. Były białe orły, chorągiewki, warszawskie Syrenki. Przedszkolaki dowiedziały się  o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Dzieci w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii i były bardzo zdziwione „Jak to, nie było Polski?”. Na zakończenie cyklu zajęć były zagadki, konkursy, rebusy i zadania, dzięki którym dzieci mogły sprawdzić wiedzę na temat swojego kraju - Polski.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Anna Bębenek

do Anna Bębenek