W kraju Orła Białego

Wpis dodał(a) Karolina Chabiera

Przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka w Opocznie włączyły się do realizacji programu "Poszukiwacze przygód". Zajęciami zostały objęte dzieci 3-letnie z grupy " Rybki"- 25 dzieci i 4-latki z grupy "Jeżyki"- 21 dzieci. W ramach realizacji trzeciego " małego" projektu. w ramach programu odbyły się tygodniowe zajęcie w trakcie których zrealizowano tematy zaproponowane przez Bliżej Przedszkola tj:" W kraju orła białego", gdzie dzieci poznały godło i flagę Polski oraz wykonały pracę plastyczną " flaga Polski", dzieci wysłuchały również opowieści "Polska - nasza ojczyzna". Kolejny temat "Symbole Narodowe" dzieci mogły zobaczyć mapę Polski, Wisłe położenie stolicy i ich przedszkola. Odbył się również pokaz polskiej waluty - złotówek, omówienie banknotów i ich wyglądu. Dzieci zapoznały się z historyjką obrazkową "Szanuj flagę".Przedszkolaki bawiły się również w wojsko oraz nauczyli się hymnu Polski. Dzieci wykonały również kotyliony które później założyły na przedstawienie w wykonaniu "Zerówki" z okazji 11 Listopada. Dzieci miały wspaniałą okazję do obejrzenia i posłuchania pieśni patriotycznych podczas występów. Kolejnym tematem było realizacja scenariusza Polacy - Rodacy w ramach którego dzieci poznały położenie na mapie Krakowa, Warszawy zostały również zapoznane z legendą o Smoku Wawelskim oraz pozanły symbol waznych miast. Dzieci poznały również położenie Polski na północy z Morzem Bałyckim i na południu z górami. W ramach scenariusza Moja Mała Ojczyzna dzieci nauczyły się piosenki: "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz poznały ważne zabytki w Polsce oraz miejsca z kórych słynie nasz kraj. Dzieci miały róznież okazję obejrzeć teatrzyk "O Niepodległości" z Misiem i Margolcią, gdzie poznały znaczenie słowa patriotyzm i niepodległość. Podczas zajęć matem,atycznych dzieci przeliczały flagi oraz układały od najmniejszej do największej . W ramach podsumowania dzieci odbijając rączki w białej farbie odbiły Orła Białego i powstała piękna praca "Godło Poslki". Podczas zajęć bardzo przydatne okazały się wspaniałe plakaty i ilustracje, które ułatwiły prowadzenie i realizację zajęć.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Karolina Chabiera

do Karolina Chabiera