Dzień Tolerancji u Tuwima

Wpis dodał(a) Dorota Sadłowska

Dnia 16.11. w Przedszkolu Integracyjnym nr 89 im. J. Tuwima obchodziliśmy Dzień Tolreancji. Dzieci z grupy "Misie" uczestniczyły w zajęciach pt: "Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi czyli tolerancja dla inności w edukacji przedszkolnej", których celem było uwrażliwienie najmłodszych na problemy osoby niepełnosprawnej oraz uświadomienie, że osoby z niepełnosprawnością to są tacy sami ludzie jak wszyscy inni, odgrywający ważną rolę w społeczeństwie. Dzieci wysłuchały opowieści "Tajemnica Wyspy Marabu" autorstwa p. Katarzyny Brzazgoń Dzięcioł, której bohaterami są przedszkolaki z różnymi ograniczeniami i dysfunkcjami przeżywające wspaniałą przygodę na wyspie Marabu.

Podczas zabaw ruchowych dzieci z grupy "Misie" miały możliwość wczuć się w rolę osoby niepełnosprawnej (niewidomej, głuchoniemej, niechodzącej). Dowiedziały się także, że ludzie głuchoniemi porozumiewają się z innymi za pomocą języka migowego, osoby niewidome "czytają" książki pisane pismem Braille"a, a osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą uprawiać różne sporty ( koszykówka, szermierka, taniec, pływanie). Na koniec zajęć dzieci pokolorowały obrazek "Przyjaciele" dołączony do opowieści "Tajemnica Wyspy Marabu".

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.

od Dorota Sadłowska

do Dorota Sadłowska