"Pomoc przedszkolaka dla zwierzaka" ;- Przedszkole nr 51 Wrocław

Wpis dodał(a) Magda Bobrowska

Corocznie w październiku nasze przedszkole przyłącza się do ogólnowrocławskiej akcji  niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku przy ulicy Ślazowej we Wrocławiu. W ramach akcji „ Pomoc przedszkolaka dla zwierzaka” organizujemy zbiórkę karmy, w którą bardzo chętnie włączają się nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami. Jednak to nie wszystko, bo corocznie w naszym przedszkolu organizowane jest spotykanie się z policyjnymi przewodnikami psów służbowych Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.  Przewodnicy psów służbowych opowiadają dzieciom na czym polega ich praca oraz udzielają wskazówek jak się zachować, podczas ataku agresywnego zwierzęcia. Przeprowadzają krótki pokaz związany z posłuszeństwem  i wykonywaniem komend przez czworonoga oraz omawiają potrzeby dbania o psy. Dzieci podczas takich spotkań z dużym zainteresowaniem przyglądają się umiejętnościom psów. Wszyscy wspólnie z funkcjonariuszami ćwiczą postawy jakie powinniśmy przyjąć w sytuacji, gdy mamy do czynienia z agresywnym psem.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Magda Bobrowska

do Magda Bobrowska