DZIEŃ TOLERANCJI

Wpis dodał(a) Anita Świtlicka

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, w związku z tym Biedroneczki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu (Podczele) również przyłączyły się do świętowania i z tej okazji na zajęciach poznały znaczenie słowa tolerancja oraz próbowały definiować to pojęcie na swój sposób. Na wstępie  dowiedzieliśmy się jak się przywitać i pożegnać w języku migowym, następnie odbyliśmy pogadankę na temat odmienności które, są związane z chorobą.

Maluszki z zainteresowaniem podeszły do tematu i próbowały się wczuć w sytuacje osób mających problem ze słuchem, osób niewidomych oraz głuchoniemych. Przeprowadziliśmy szereg zabaw, które miały na celu stymulowanie zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu oraz smaku. Na zakończenie wspólnie stworzyliśmy puzzle z kolorowanek, które dzieci nawzajem wybrały dla siebie podczas losowania. Biedroneczki zobaczyły, że pozornie niepasujące do siebie elementy, okazały się jedną całością- tak jak my wszyscy możemy wyglądać inaczej i mieć inne zainteresowania, ale w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy równi. Na zakończenie dzieci otrzymały medale szanującego i życzliwego przedszkolaka.

Takie obchody miały na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptację odmienności innych oraz poszanowanie cudzej godności.

Poszukiwacze Przygód - W krainie tolerancji

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.

od Anita Świtlicka

do Anita Świtlicka