Tydzień patriotyczny "Kocham mój kraj"

Wpis dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

"Kocham mój kraj” pod takim hasłem upłynął w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej Tydzień patriotyczny zorganizowany w ramach realizacji projektu "W kraju Orła Białego". Podczas podejmowanych działań dzieci poaznawały historię naszej Ojczyzny, jej symbole i najważniejsze dla Polski miejsca oraz wydarzenia. Kształtowanie postawy patriotycznej zaczęliśmy od ukazania piękna najbliższego otoczenia. Podczas spacerów i wycieczek dzieci odwiedzały oraz poznawały ważne miejsca w swoim rodzinnym miasteczku –  Białej Piskiej, między innymi zapaliły znicze przy Pomniku Poległych Żołnierzy Podlaskiej Brygady Kawalerii oraz obelisku poświęconemu pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przedszkolacy słuchali legend, opowiadań oraz wierszy o Polsce, a reprezentanci najstarszych grup, wzięli udział w XVI edycji gminnego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie", organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Przedszkolaki mają bogaty zasób wiedzy ogólnej, wiedzą jak wygląda flaga i godło, rozpoznają oraz śpiewają Hymn Polski. We wszystkich przedszkolnych galeriach prac plastycznych pojawiły się prace inspirowane symbolami narodowymi, którymi udekorowano także przedszkolne hole. Szczególną dekorację stanowiła wystawa prac plastycznych zorganizowana w ramach przedszkolnego konkursu plastycznego, w którym wzięli także udział rodzice naszych podopiecznych.

W piątek 10 listopada odbyło się podsumowanie tygodnia. W pzrededniu Święta Niepodległości wszyscy przybyli do przedszkola w ubraniach koloru biało – czerwonego. Wychowawczynie przypięły dzieciom wykonane podczas zajęć biało – czerwone kokardy. Dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Polak Mały”, który podsumował zdobytą w czasie zajęć wiedzę. Zwieńczeniem tygodnia patriotycznego w naszej placówce był  I Przedszkolny Koncert Piosenki Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości, czyli  – międzygrupowy konkurs muzyczny, podczas którego dzieci 5- i 6-letnie  z grup: "Misie, "Iskierki”, "Tygryski”, "Biedronki” oraz "Kropelki” zaprezentowały kolegom umiejętności wokalne oraz  recytatorskie.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak