Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W KRAINA ORŁA BIAŁEGO W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM W CHOCIANOWIE

Wpis dodał(a) Magdalena Chrzanowska ( komentarzy)
Dodane 6 dni temu, wyświetleń 30

Wpis został sprawdzony przez moderatora

W nawiązaniu do Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia przybliżające dzieciom wartości narodowe. Grupy I i II miały zaszczyt gościć w swoich progach żołnierza Wojska Polskiego ppłk. Andrzeja Janowiaka. Nasz szacowny gość w niezwykły sposób opowiedział dzieciom o swojej służbie wojskowej, oraz o tym jak wygląda zwykły dzień żołnierza, zaprezentował także mundur galowy, zapoznając dzieci z emblematami i symbolami narodowymi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, wspólnie z zaproszonym gościem obejrzały film z cyklu „Historia w kolorach”, na koniec nasz gość przeprowadził żołnierski trening, czyli musztrę. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonywały polecenia, a w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonana laurkę.

To była pierwsza lekcja historii, w czasie której dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi i z dumą mówią o sobie „Polak Mały”.

Bardzo dziękujemy Panu ppłk. Andrzejowi Janowiakowi za ciekawe spotkanie i niezapomnianą lekcję historii w naszym przedszkolu.