Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Wpis dodał(a) Martyna Bęben

W październiku w Publicznym Przedszkolu w Polskiej Cerekwi w grupie Groszków realizowno treści dotyczące zwierząt domowych. Mało kto wie, że październik jest  wyjątkowym miesiącem zarówno dla naszych domowych pupili, jak również tych mniej uprzywilejowanych – zwierząt hodowlanych, ponieważ miesiąc ten jest ogłoszony miesiącem dobroci dla zwierząt, również w październiku przypada Światowy Dzień Zwierząt. I u nas w przedszkolu zgościły pupile przedszkolaków:). Dzieci mogły się pochwalić swoimi prawdziwymi zwierzątkami domowymi, a jeżeli ktoś takiego zwierzątka nie miał przynosił maskotkę. Mogliśmy podziwiać króliczka, rybki, patyczaki, a nawet piwniczne pajączki:) oraz wiele innych maskotkowych zwierzątek. Dzieci słuchały swoich rówieśników z otwartymi ustami, kiedy opowiadali  o zwierzątkach. W towarzystwie naszych gości rozmwialiśmy o prawach zwierząt, poruszaliśmy temat zwierzątek przebywających w schroniskach toteż przedszkolaki zaangażowały się w zbiórkę karmy organizowaną w naszej placówce dla potrzebujących zwierzątek. Zajęcia zakończyliśmy bardzo ważną myślą: " Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś" - Antoine de Saint-Exupery.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Martyna Bęben

do Martyna Bęben