Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"KOTKI" I "ŻYRAFKI" Z P16 W KONINIE "W KRAINIE ORŁA BIAŁEGO"


Wpis dodał(a) Edyta Plucińska Bednarkiewicz rok temu, wyświetleń 281


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 31.10.2017 r. w Przedszkolu nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie odbyło się spotkanie edukacyjno – integracyjne pod tytułem „Piękna nasza Polska – moja ojczyzna”. Dzieci poznały symbole narodowe oraz znaczenia słów: mój kraj, moja Ojczyzna, moje miasto. Wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy -  flaga, godło, herb, hymn. Odczytywały je globalnie oraz dokonywały ich analizy i syntezy słuchowej. Zapoznały się także z „Legendą o białym orle” autorstwa E. Badalskiej. Przedszkolaki podczas ćwiczeń praktycznych wskazywały na mapie granice Polski, rzekę Wisłę, góry i morze. Rozpoznawały i wskazywały flagę Polski wśród flag innych narodów. Rozwiązywały także zagadki związane z Polską.

Dzieci z grupy „Kotków” i „Żyrafek” podczas podróży edukacyjnej do „KRAINY ORŁA BIAŁEGO” dbały o swoją Ojczyznę i pielęgnowały wartości patriotyczne. Rozwinęły zainteresowanie pięknem Ojczyzny oraz poczucie przynależności narodowej.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Edyta Plucińska Bednarkiewicz