Przyjaciele zwierząt

Wpis dodał(a) Michalina Merta

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Rybniku wiedzą, że należy dbać o zwierzęta. Wiedzą również, trzeba pomagać zwierzętom bezdomnym, przebywającym w schroniskach, chorym. Przedszkolaki wszystkie te informacje pozyskują dzięki temu, że w Przedszkolu corocznie organizowane są ciekawe spotkania oraz akcje charytatywne na rzecz zwierząt. W poprzednich latach dzieci wraz ze swiomi opiekunami wspierały fundację Gaja (pomoc dla koni) oraz stowrzyszenie Jestem głosem tych co nie mówią (pomoc dla psów i kotów). W tym roku przedszkolaki zbierają karmę i inne potrzebne rzeczy dla podopiecznych stowarzyszenia KOTewka wspierającego przede wszystkim potrzebujące koty. Oprócz akcji charytatywnych organizowane są spotkania ze zwierzętami oraz ich opiekunami, a także z weterynarzem. Dzieci miało również okazję wybrać się do nadleśnictwa, gdzie pozyskały wiele informacji na temat ochrony zwierząt. W przedszkolu gościliśmy również przedstawicieli nadleśnictwa, którzy zostawili dla przedszkolaków duże karmniki dla ptaków oraz budki lęgowe, które zostały zawieszone na pobliskich drzewach. Dzięki tym wszystkim akcjom dzieci wiedzą jak należy opiekować się zwierzętami oraz zostają uczulone na potrzeby zwierząt. Ponadto w tym roku szkolnym przedszkolaki wybiorą się na wycieczkę do mini zoo, gdzie będą mogły pooglądać zwierzęta z bliska. Często również wybieramy się na spacery w najbliższej okolicy, gdzie również nie brakuje okazji do obserwacji zwierząt oraz do rozmów na temat ich potrzeb. Z całą pewnością można stwierdzić, że przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Rybniku są PRZYJACIÓŁMI ZWIERZĄT!

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Michalina Merta

do Michalina Merta