Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

WYCIECZKA DO KRAINY BOMBEK W KĘTRZYNIE


Wpis dodał(a) Justyna Gajewska
ponad 5 lat temu, wyświetleń 704


Wpis został sprawdzony przez moderatora

         W ramach projektu „Szkoła wierna dziedzictwu narodowemu" dzieci z grupy „Pszczółki” i „Jeżyki” wraz ze swoimi paniami w dniu 3 listopada 2017 r. uczestniczyły w warsztatach świątecznych w fabryce bombek w Kętrzynie. Wycieczka miała na celu zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych oraz zwiedzanie minifabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu.

         Jedną z atrakcji były warsztaty plastyczne, dzięki którym dzieci mogły własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić dwie bombki.  Nad przebiegiem warsztatów czuwał pomocnik Mikołaja. Kolejną atrakcją było zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń ,w których znajdowały się ciekawe rekwizyty i ozdoby  świąteczne. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały bombki choinkowe, które wcześniej same ozdabiały. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i szczęśliwi. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki oraz otrzymały w tym dniu ogromną dawkę niecodziennych wiadomości.

 

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Gajewska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!