„Biedronki” odwiedzają Szkólkę Leśną

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

Hura! W końcu udało nam się „złapać” piękny słoneczny dzień, aby wyruszyć na poszukiwanie „Zaczarowanego świata jesieni”. 12 października 2017 r. „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie wybrały się autokarem do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Łobez. Celem wycieczki było przyswojenie podstawowych wiadomości o środowisku naturalnym w bezpośrednim kontakcie, kształtowanie prawidłowych pojęć przyrodniczych i opiekuńczej postawy dzieci wobec świata roślin, jak również pokazanie walorów estetycznych, harmonii panującej w przyrodzie, a wreszcie uświadomienie jej znaczenia w życiu człowieka. Wizyta w leśnej szkółce była bardzo interesująca i pełna niespodzianek, a otaczająca nas zewsząd przyroda zachwycała wszystkimi barwami przepięknej, polskiej jesieni. Naszym wspaniałym przewodnikiem była mamusia Gabrysi, pani Joanna Litwa-Stępień, która z zawodu jest leśnikiem-szkółkarzem. Przemiła pani leśnik zaprosiła przedszkolaki do wspólnego zwiedzania „przedszkola dla roślin” oraz do niekończących się rozmów i pytań na temat lasu, jego pielęgnacji oraz jesiennych darów. Wspólnie zbieraliśmy najciekawsze okazy – kolorowe liście, szyszki i inne nasiona drzew i krzewów. Po tak bliskim i intensywnym obcowaniu z przyrodą, pani Joasia zaprosiła dzieci na odpoczynek przy ognisku. A tu czekały nas kolejne atrakcje - niezwykłe, pełne pasji i humoru opowieści Strażnika Leśnego pana Huberta Nadolnego. „Biedronki” zapoznały się ze zwyczajami jeleni, wysłuchały sygnałów granych przez strażnika na rogu myśliwskim i na muszli, miały też okazję zagrać na sygnałówce i na prawdziwym krowim rogu. Wielką radość sprawiło dzieciom rozwiązywanie „leśnych zagadek”, przygotowanych przez mamusię Gabrysi. Rozpoznawaliśmy liście i nasiona drzew, liczyliśmy, smakowaliśmy, tworzyliśmy wspólną leśną opowieść, a na koniec zrobiliśmy ślimaczki z plasteliny i kasztanów. Na pożegnanie, w nagrodę za ogromną wiedzę i zainteresowanie przyrodą, przedszkolaki otrzymały drobne upominki. My też obdarowaliśmy naszych gospodarzy laurkami-podziękowaniami, a następnie pełni wiedzy i niezapomnianych wrażeń oraz z koszami pełnymi jesiennych darów, wróciliśmy do przedszkola.

Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, jego mieszkańcach oraz o leśnictwie i ochronie przyrody. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Łobez oraz dla pani Joanny Litwa-Stępień i pana Huberta Nadolnego za mile spędzony czas, połączony z edukacją przyrodniczą.

Iwona Kowalska

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od Iwona Kowalska

do Iwona Kowalska