Książka naszym przyjacielem

Wpis dodał(a) Katarzyna Pompa

Jako lider akcji społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" podjęłam sie wyzwania w grupie najmłodszej 3-letniej związanej z podjęciem działań promujących czytelnictwo wśród przedszkolaków. Pierwszym krokiem było zaproszenie do współpracy dyrektora placówki, aby udostępnił kącik do wymiany książek. Udało się wraz z całą społecznoscią przedszkolną dzielić się swoimi cennymi pozycjami książkowymi. Następnie zaprosiłam do "głośnego czytania dzieciom" rodziców dzieci i zachęciłam do promowania czytelnictwa. Goścmi w przedszkolu byli pracownicy nadleśnictwa, na co dzień pracujący jako leśnicy. Cenne wskazówki oraz niesamowite prezenty otrzymały dzieci w ramach przybliżenia wartości ksiązki i uczenia szacunku do niej. Kolejnym krokiem promującym czytelnictwo było zwrócenie sie rodziców z prośbą o zakupienie dzieciom ich pierwszej książki, jako poczatek ich przygody jako swoisty "Album przedszkolaka" rozpozczynającego edukację w przedszkolu. Udało się podczas Pasowania na przedszkolaka wreczyc najmłodszym Milusińskim pierwszej ksiązki uwieczniając tym samym najpiękniejsze chwile z dzieciństwa. Czeka dzieci wiele przygód z książką, która towarzyszy na zajęciach, w chwilach zabawy dowolnej oraz podczas leżakowania. Jesteśmy już nawet zaproszeni do zaprzyjaźnionych bibliotek i pewnie już wkrótce staniemy się małymi czytelnikami. Mamy taki zamiar wesprzeć małych pacjentów naszego szpitala poprzez organizację zbiórek książek, gier, maskotek, materiałów plastycznych. Nasze działania wraz z rodzicami oraz dyrektorem przedszkola już przyczyniają się do promowania czytelnictwa i rozbudzania miłości do literatury już od najmłodszych lat.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Katarzyna Pompa

do Katarzyna Pompa