"Balonowe historie" - twórcze przedszkolaki z Przedszkola nr 164 w Warszawie

Wpis dodał(a) Anna Krajewska

W naszym przedszkolu realizujemy obecnie innowację pedagogiczną „Spotkania dzieci z żywiołami” w tym miesiącu jest to powietrze. „Historie balonowe”, tak nazwany został cykl zajęć, trwał tydzień, cieszył się u dzieci wielkim zainteresowaniem. Dzieci oglądały zdjęcia i ilustracje prezentujące latające balony oraz poznały ciekawostki dotyczące lotów balonem. Przedszkolaki składały puzzle, a potem wg własnego pomysłu malowały i ozdabiały z wykorzystaniem kolorowych pasków, tworząc ramkę. Bawiły się w projektantów, każdy rysował swój projekt balona latającego. Przedszkolaki prezentowały swoje pomysły w „Galerii projektów”. Powstała również opowieść o przygodach latającego balona, do której dzieci w małych zespołach namalowały ilustracje. Poznały proste narzędzie służące do badania siły wiatru. Każdy wykonał swój wiatromierz, który został wykorzystany podczas zabaw badawczych na terenie ogródka przedszkolnego. Inspiracją do wykonania wiatromierza była bajka „Zły i dobry wiatr”. Oczywiście nie zabrakło zabaw z balonem m. in. dzieci sprawdzały, czy można złapać powietrze i obserwowały jak szybko z niego ucieka. Tydzień szybko minął i czas na nowe wyzwania :).

od Anna Krajewska

do Anna Krajewska