Przedszkolaki z "Bajki" z wizytą w Nadleśnictwie Ełk w Mrozach

Wpis dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

Miejskie Przedszkole "Bajka" od lat owocnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, między innymi z Nadleśnictwem Ełk w Mrozach. W ramach tejże współpracy 26. października "Puchatki" oraz "Elfy" wybrały się na wycieczkę do Szkółki, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych - przyrodniczych. Przedszkolaki zamieniły się tam w leśnych detektywów by ruszyć wraz z pracownikiem Nadleśnictwa, panią Ewą Pach na poszukiwania jesieni. W trakcie pokonywania ścieżki edukacyjnej miały okazję dowiedzieć się po co są sadzonki, po co nam drewno. Rozpoznawały drzewa po ich korze i liściach. Dowiedziały się, dlaczego drzewa liściaste gubią liście jesienią, a drzewa iglaste nie. W czasie pobytu dzieci poznały modrzew - leśnego przebierańca, który jako jedyne drzewo iglaste gubi igły. Ciekawostką dla dzieci była informacja, że królową lasu jest dżdżownica, a jej pomocnikiem w zjadaniu gnijących liści jest żuczek. Wychowankowie mieli możliwość zadawać wiele pytań o tematyce przyrodniczej. Dzieci wykazały się sporą wiedzą o lesie i aktywnie brały udział w poznawaniu tajników lasów. Dzięki współpracy z nadleśnictwem przedszkolaki mają znakomitą okazję do kontaktów z przyrodą, lasem i jego mieszkańcami a przez to poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą, rozwijają świadomość ekologiczną i uczą się odpowiedzialności za stan środowiska.

Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska