Mój przyjaciel Pies - PM nr 13 w Lubinie

Wpis dodał(a) Paulina Kotwin

W dniu 23 października 2017 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Lubina brały udział w zajęciach dotyczących zasad postępowania ze zwierzętami, w szczególności z psami. Na początku zajęć maluchy otrzymały list od psa Azora, który opisywał swoje doświadczenia ze złą panią. Dzieci dowiedziały się jak była właścicielka traktowała czworonoga a także jak potoczyły się jego dalsze losy. Po przeczytaniu listu przez panią nauczycielkę dzieci oglądały zdjęcia Azora zanim ten został przygarnięty przez tatę z córką. Dzieci razem z panią nauczycielką określały niewłaściwe zachowania właścicielki oraz podawały przykłady dobrego traktowania zwierząt.

Po krótkiej rozmowie dzieci mogły wcielić się w rolę właściciela psa, bawiąc się ze swoimi kolegami. Następnie nauczyciel pokazał dzieciom obrazki przedstawiające właściwe zachowania i nawyki właścicieli psów, po czym wspólnie z dziećmi  je omówił. W międzyczasie zwrócił uwagę na agresywne zachowania bezpańskich psów. Dzieci nauczyły się przyjmować pozycję bezpieczną w razie ataku agresora.

Po skończonej nauce przyszła pora na pracę plastyczną. Maluchy musiały dokończyć rysunek Azora  oraz pokolorować go. Na koniec wspólnie nauczyliśmy się piosenki o jamniczku oraz każdy przedszkolak otrzymał certyfikat psiego przyjaciela.

W tym dniu każde z dzieci dowiedziało się, że pies to nie zabawka, nie wolno się nim bawić i trzeba codziennie dbać o jego posiłek oraz kochać go bezwarunkowo.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Paulina Kotwin

do Paulina Kotwin