Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu Miejskim nr 3

Wpis dodał(a) Anna Pederska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w sali przedszkolnej Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jaworznie zorganizowana została akcja głośnego czytania dla uczniów kl. III B SP10 oraz grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów i przedszkolaków postawy czytelniczej. Tego dnia w roli lektorek wystąpiły nauczyciel przedszkola A. Pederska, która czytała uczniom klasy III opowiadanie, Cz. Janczarskiego pt. „Żyto i chleb”,  a nauczyciel SP A. Kowalczyk przedszkolakom opowiadanie pt. „Kapryśna Kasia” tym samym zachęcając dzieci do lektury książek. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, zagadki  i quizy nt treści opowiadań w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków, uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

od Anna Pederska

do Anna Pederska