Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole Publiczne Szczecinek

Wpis dodał(a) Agnieszka Matias ( komentarzy)
Dodane 5 miesięcy temu, wyświetleń 146

Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego ze Szczecinka grupa dzieci 4-letnich zrealizowała zajęcia w ramach projektu BLIŻEJ PIESKA. Dzieciom został zaprezentowany list, który rano został znaleziony przez nauczyciela. Był to list od Azora, który opisał swoją historię za czasów złego i dobrego traktowania. Następnie dzieci opisywały obrazki, co należy, a czego nie należy robić ze zwierzętami. Nie zabrakło też miejsca na zabawę ruchową pt. "Psiaki", gdzie dzieci wcielały się w pieski, które np. piją wodę, szczekają, warczą, biegają. Kolejnym punktem była zabawa "Prawda czy fałsz", z którą dzieci poradziły sobie świetnie. Następnie został przedstawiony plakat informujący o zbiórce karmy, zabawek, kocyków dla zwierząt dla Schroniska ze Szczecinka. Plakat wisi w korytarzu wejściowym naszegi przedszkola. Na koniec zajęć wszystkie dzieci wzięły swoje pluszaki - kotki i pieski i przy wspólnym tańcu - zaśpiewały piosenkę "Kundel Bury". Wczesniej dzieci oglądały bajkę o piesku "Marta w schronisku". 

Na naszych zajęciach mieliśmy przyjemność gościć Dyrektor naszego przedszkola - Barbarę Żeromską.

Zajęcia zostały przeprowadzone 09.10.2017 r., a w kilka dni mamy już baaardzo dużo karmy, zabawek innych niezbędnych rzeczy, które razem zawieziemy do Schroniska.

Grupa Wiewiórki - dzieci 4-letnie

Wychowawca: Agnieszka Matias