Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole Publiczne Szczecinek


Wpis dodał(a) Agnieszka Matias
ponad 4 lat temu, wyświetleń 550


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego ze Szczecinka grupa dzieci 4-letnich zrealizowała zajęcia w ramach projektu BLIŻEJ PIESKA. Dzieciom został zaprezentowany list, który rano został znaleziony przez nauczyciela. Był to list od Azora, który opisał swoją historię za czasów złego i dobrego traktowania. Następnie dzieci opisywały obrazki, co należy, a czego nie należy robić ze zwierzętami. Nie zabrakło też miejsca na zabawę ruchową pt. "Psiaki", gdzie dzieci wcielały się w pieski, które np. piją wodę, szczekają, warczą, biegają. Kolejnym punktem była zabawa "Prawda czy fałsz", z którą dzieci poradziły sobie świetnie. Następnie został przedstawiony plakat informujący o zbiórce karmy, zabawek, kocyków dla zwierząt dla Schroniska ze Szczecinka. Plakat wisi w korytarzu wejściowym naszegi przedszkola. Na koniec zajęć wszystkie dzieci wzięły swoje pluszaki - kotki i pieski i przy wspólnym tańcu - zaśpiewały piosenkę "Kundel Bury". Wczesniej dzieci oglądały bajkę o piesku "Marta w schronisku". 

Na naszych zajęciach mieliśmy przyjemność gościć Dyrektor naszego przedszkola - Barbarę Żeromską.

Zajęcia zostały przeprowadzone 09.10.2017 r., a w kilka dni mamy już baaardzo dużo karmy, zabawek innych niezbędnych rzeczy, które razem zawieziemy do Schroniska.

Grupa Wiewiórki - dzieci 4-letnie

Wychowawca: Agnieszka Matias

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka MatiasWyślij wiadomość
do Agnieszka Matias

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Matias